&Leighton.
Forumumuza üye olmadığınız takdirde tam olarak yararlamazsınız, lütfen üye olunuz!
:]

If you aren't member, you can't access LM Fan Forum*
If you don't have an account, Why not sign up now? It's free! Please Click "Kayıt Ol" :]
&Leighton.
Forumumuza üye olmadığınız takdirde tam olarak yararlamazsınız, lütfen üye olunuz!
:]

If you aren't member, you can't access LM Fan Forum*
If you don't have an account, Why not sign up now? It's free! Please Click "Kayıt Ol" :]
&Leighton.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

&Leighton.

◊Leighton Meester Fan◊About Leighton◊Gossip Girl◊

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan

+2
~Daphne
Pomme
6 posters
YazarMesaj
Pomme
Admin
Admin
Pomme

Kadın Mesaj Sayısı : 93

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan Empty
MesajKonu: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyCuma Mart 12, 2010 4:21 pm

Zaten artık Twilight'ı da duymayan yoktur The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 436749 Bundan dolayı bu başkığın açılması lazımdı. Hadi hayırlı olsun The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 433686
---
Alacakaranlık (İngilizce: Twilight), Stephenie Meyer'in 2005'de yazdığı aynı adlı romanından uyarlanan 2008 yapımı sinema filmidir. Catherine Hardwicke'in yönettiği filmin başrollerinde Kristen Stewart (Bella Swan) ve Robert Pattinson (Edward Cullen) yer alır. Proje yapım öncesi aşamaya gelmeden önce Summit Entertainment tarafından üç yıl boyunca gelişme aşamasında bırakıldı. Romanın uyarlama senaryosu Melissa Rosenberg WGA grevinden hemen önce Kasım 2007'de tamamlandı. 2008'de kış ve ilkbahar boyunca öncelikli olarak Oregon'da çekilen film, Kuzey Amerika'da 21 Kasım 2008 tarihinde gösterime girdi[5] ve açılış gününde 35.7 milyon dolar hasılat elde etti. Filmin müzikleri de 4 Kasım 2008'de piyasaya çıktı.

Özet

On yedi yaşındaki Isabella Swan annesi Renée evlenince babası Charlie nin yaninda yaşamak üzere küçük bir kasaba olan Forks, Washington'a taşınır. Burada yüz sekiz yaşında bir vampir olup, on yedi yaşında görünen gizemli sınıf arkadaşı Edward Cullen ile tanışır ve ona hemen ilk gördügü anda ilgi duymaya başlar. Edward'ın ilk başlarda Bella'dan uzak durmaya çalışmasına rağmen, sonrasında birbirlerine geri dönülemez bir şekilde aşık olurlar. Üç göçebe vampir James, Victoria ve Laurent geldiğinde ise, Bella'nın hayatı tehlikeye girer ve Edward'ın ailesi Carlisle, Esme, Alice, Jasper, Emmett ve Rosalie onun hayatını çok geç olmadan kurtarmak için uğraşırlar

Oyuncular ve karakterler
* Kristen Stewart: Bella Swan, Lisede sondan bir önceki senesinde Phoenix, Arizona'dan Forks, Washington'a taşınan 17 yaşındaki gençkız.
* Robert Pattinson: Edward Cullen, 17 gibi görünen 108 yaşında bir vampir. (Bella'nın düşünceleri hariç)Karşısındakilerin düşüncelerini okuma, süper hızlı koşma ve her diğer vampir gibi insan üstü güce sahiptir.
* Peter Facinelli: Carlisle Cullen, Yirmilerinde görünen 300 küsür yaşındaki sevecen vampir. O kasabanın doktoru ve Cullen ailesinin baba figürüdür.
* Elizabeth Reaser: Esme Cullen, Carlisle'ın vampir karısı ve Cullen ailesinin anne figürü, aile fertlerine onları ne olursa olsun birarada tutan büyük bir sevgi aşılamıştır.
* Ashley Greene: Alice Cullen, İnsanların aldıkları kararlara göre geleceği görebilen, Edward'ın en sevecen vampir kız kardeşi.
* Jackson Rathbone: Jasper Cullen, Cullen ailesinin duyguları manipüle edebilen üyesi, Alice'in eşi.
* Nikki Reed: Rosalie Hale, Cullen ailesinin dünyanın en güzeli olarak tanımlanan üyesi.
* Kellan Lutz: Emmett Cullen, ailedeki en güçlü vampir, Rosalie'nin eşi.
* Billy Burke: Charlie Swan, Bella'nın babası ve Forks'ta Polis şefi.
* Cam Gigandet: James, Bella'yı öldürmek isteyen göçebe vampirlerden biridir. Göçebe vampirler grubunun lideridir. Filmin sonunda parçalanarak yakılır.
* Rachelle Lefèvre: Victoria, James'in Bella'yı bulmasında ona yardım eden sevgilisi.
* Edi Gathegi: Laurent, James'in klanının en kibar üyesi
* Sarah Clarke: Renée Dwyer, Bella'nın Arizona'da yeni kocası Phill ile yaşayan annesi.
* Taylor Lautner: Jacob Black, Bella'nın çocukluk arkadaşı ve Quileute kabilesi üyesi olan kızılderili.
* Gil Birmingham: Billy Black, Jacob'ın babası ve Charlie'nin arkadaşı.
* Solomon Trimble : Sam Uley, 19 yaşlarında bir Quileute yerlisi.Aynı zamanda Jacob'ın arkadaşı..
* Christian Serratos : Angela Weber, Bella'nın Forks'ta tanıştığı yeni arkadaşlarından biri.
* Michael Welch : Mike Newton, Bella'nın yeni arkadaşlarından biri.Bella'ya çok ilgi göstermiştir.
* Anna Kendrick : Jessica Stanley, Bella'nın Forks'taki ilk arkadaşı, belli etmemeye çalışsa da, Bella'yı kıskanmaktadır.
* Gregory Tyree Boyce : Tyler Crowley, Bella'nın sınıf arkadaşlarından biri, Bella'nın neredeyse ölmesine sebep olacak kişi.
* Justin Chon : Eric Yorkie, Bella'nın sınıf arkadaşlarından biridir ve Bella'ya çok ilgi göstermiştir.
* Matt Bushell : Phil Dwyer, Bella'nın Florida'da 2. beysbol liginde oynayan üvey babası.
* Ned Bellamy : Waylon Forge, Charlie'nin polis istasyonundaki arkadaşlarından biri; bu karakter Twilight kitabında yer almamıştı.
* José Zúñiga : Mr. Molina, Bella'nın Forks High School'daki biyoloji öğretmeni; kitapta bu karakterin ismi Mr. Banner'dır.

*Seri Kitapları ve Kapakları The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan Sleep

*Alacakaranlık (Twilight)

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan Alacakaranlik__1238961161

Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir vampirdi. İkincisi, ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yani kanıma susamıştı. Üçüncüsü ise, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşık olmuştum.

~
Isabella Swan Washington'ın, yağmurun hiç dinmedigi küçük kasabası Forks'a taşınır. Bu şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward'la tanışması hayatını heyecanlı ve tüyler ürpertici bir hale sokar. Edward şimdiye kadar, içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak artık kimse güvende değildir, özellikle Edward'ın en çok değer verdiği insan olan Bella... İki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasında dengede duran bir bıçağın en keskin noktasında bulur.

*Yeni Ay (New Moon)

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan Newmoon_1239001215

"Vur", diye mırıldandım, kağıtlar parmağımı kestiğinde; zararı görebilmek için elimi geri çektim. Birkaç damla kan, küçük kesikten dışarı doğru sızıyordu. Ondan sonra çok ani olmuştu. Edward kendini bana doğru atmıştı, beni masaya geri fırlattı... Piyanonun yanına doğru yuvarlandım, düşmemi durdurmak için içgüdüsel olarak kollarımı öne attım, camın keskin parçalarına. Dirseklerinden ve bileğinden gelen acının ne kadar yakıcı olduğunu hissettim. Kafam karışmış bir şekilde, kolumdan aşağıya doğru hızla akan parlak kırmızı kanı aniden dönüp bakan altı tane kana susamış vampirle beraber telaşla izledim.

~
Bella Swan için, hayatın kendisinden önemli olan tek bir şey vardı; Edward Cullen. Ama bir vampire aşık olmak, Bella'nın hayal ettiğinden bile daha tehlikeliydi. Edward, Bella'yı şimdiye kadar zaten, kötü bir vampire yakalanmaktan ve yem olmaktan kurtarmıştı, ama şimdi, onlar bu ilişkiye cüret etmişlerdi, şimdi fark ediyorlardı ki, onların sorunları daha yeni başlıyor olabilirdi...

*Tutulma (Eclipse)

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 7931_kucuk_1239001343

Edward'ın hoş sesi arkamdaydı.Ben onun yavaşça veranda basamaklarından ortaya çıktığını görmek için döndüğümde onun saçları koşmaktan uçuşmuştu.O ilk kez beni kolları arasına aldı,kollarına hapsetti ve beni tekrar öptü.Bu öpüş beni korkuttu.Çok fazla gergindi,dudakları dudaklarıma değdiği zaman çok güçlüydü,o bizim birbirimizden ayrılmak için zamanın çok geç olduğundan korkmuş gibiydi.

~

Seattle bir dizi gizemli cinayetle çalkalanırken ve hain bir vampir intikam peşinde koşaken, Bella kendisini yine tehlikenin tam ortasında bulur. Bütün bunların arasında, bir de Edward'a duyduğu aşk ve Jacob'la olan arkadaşlığı arasında seçim yapmak zorunda kalır. Vereceği kararın vampirler ve kurt adamlar arasında yıllardır süregelen mücadeleyi körükleyeceğinin de farkındadır. Mezuniyet günü hızla yaklaşan Bella'nın vermesi gereken bir karar daha vardır: HAYAT ya da ÖLÜM. Ama artık onun için bu iki kavram birbirine karışmıştır.

*Şafak Vakti (Breaking Dawn)

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan Breaking_dawn_cover_1239001371

Bir vampiri sevdiğinizde seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız?
~
Bella ve Edward evlenirler ama balayıları bellanın hamile olduğunu farketmesiyle yarıda kesilir. Bella'nın hamileliği hızlı ilerlemektedir ve bu da onu güçsüz yapmaktadır. Bella'nın hayatını kurtarmak için Edward'ın fetüsün çıkarılması gerektiği ile ilgili ısrarına rağmen Bella gittikçe daha da çok sevdiği bebeğini yerinde tutmaya kararlıdır. Sonra , Bella kızları Renesmee'yi dünyaya getirip ölmek üzereyken Edward ona zehrini enjekte edip vampire dönüştürür. İsmi Irına olan bir vampir Renesmee'yi görür ve onun 'ölümsüz çocuk' olması hakkındaki yanlışları ve vampir kurallarını ihlal eden yaşamını görür onu Volturi'ye haber verir. Cullen'lar çocuğun ölümsüz çocuklardan olmadığını doğrulamak icin tanıklar toplarlar. Ve Volturi'yi Renesmee'nin Vampirlere ve onların sırlarına karşı tehlike olusmayacağına dair onları ikna ederler ama huzurları kaçmıstır.

Alıntıdır.

Fanlar
Pomme
~Daphne
king22
Begüm
.Leighton..

En son Pomme tarafından Salı Haz. 15, 2010 4:25 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
https://leightonmeester.1talk.net
~Daphne
Yeni Üye
~Daphne

Kadın Mesaj Sayısı : 14

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyC.tesi Mart 13, 2010 9:25 am

Ben ben xD
Pomme
Admin
Admin
Pomme

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyC.tesi Mart 13, 2010 6:59 pm

Hemen The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan Lol
~Daphne
Yeni Üye
~Daphne

Kadın Mesaj Sayısı : 14

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyC.tesi Mart 20, 2010 9:23 am

Eclipse fragmanını gördünüz mü?? Çok sıkıcıydı ve Victoria değişmiş.. The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 452672
Eclipse KAMERA ARKASI Görüntüleri!!
https://www.dailymotion.com/video/xckbpo_the-twilight-saga-eclipse-exclusive_shortfilms

Ve yeni Victoria [Ben hiç beğenmedim..]
The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan Eclipse-29
Pomme
Admin
Admin
Pomme

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyC.tesi Mart 20, 2010 12:27 pm

Adı Birce gibi Laughing Bence gayet güzel bi' fragman Razz
king22
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 17

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyC.tesi Mart 20, 2010 4:46 pm

Benide fanlara ekle Smile
Begüm
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 10

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyÇarş. Nis. 21, 2010 7:33 pm

beni de ekle beni dé! nab
Pomme
Admin
Admin
Pomme

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyÇarş. Nis. 21, 2010 7:52 pm

Hepiniz eklendiniz kitty

Kristen Stewart New photos:
The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 25841_10150156985080077_165904250076_11942625_2989613_n

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 24011_10150160357065077_165904250076_12031086_7349317_n

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 24011_10150160357070077_165904250076_12031087_858105_n

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 24011_10150160357080077_165904250076_12031089_8205443_n
Begüm
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 10

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyPerş. Nis. 22, 2010 1:55 pm

Vay anasını be! Ne güzel kız bici
.Leighton..
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
.Leighton..

Kadın Mesaj Sayısı : 43

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyCuma Haz. 11, 2010 7:57 pm

bende bendee kristen ı çooo...k sviyorumm
The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 301o
The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 5011
The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 74982292
The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan 28962718
Pomme
Admin
Admin
Pomme

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptySalı Haz. 15, 2010 4:25 pm

Ekliyorum şimdi + Paylaşım için sağol ddd
.Leighton..
Bölüm Moderatörü
Bölüm Moderatörü
.Leighton..

Kadın Mesaj Sayısı : 43

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyPtsi Haz. 21, 2010 9:48 am

ö. değil cnm saol =)
Pomme
Admin
Admin
Pomme

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyPtsi Haz. 21, 2010 12:26 pm

İŞTE Tutulma'nın Kan Sudan Yoğundur Fragmanı

Adley Taylor
Baby-Owl
Baby-Owl
Adley Taylor

Kadın Mesaj Sayısı : 41

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyPerş. Haz. 24, 2010 9:25 pm

teşekkürler
Pomme
Admin
Admin
Pomme

MesajKonu: Geri: The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan   The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan EmptyCuma Haz. 25, 2010 7:42 am

Rica ederim; ekleyim mi? Fanaklra yani. Laughing

The Twilight SAGA~ Alacakaranlık Fan
1 sayfadaki 1 sayfası